POPIS
Interiér bytu Serenity Collection Estepona, Španielsko.
KATEGÓRIA
Interiér
VEĽKOSŤ
110 m2
REALIZÁCIA

2021

Klient mal záujem o byt v atraktívnej turistickej destinácii na pobreží južného Španielska. Pomohli sme mu nájsť vhodnú nehnuteľnosť v peknej urbanizácii na okraji malebného mestečka a zariadili sme ju podľa jeho predstáv.

Byt je súčasťou pekného moderného komplexu bytov na pobreží stredozemného mora. Je určený pre dovolenkové pobyty klienta a občasný prenájom. Byt má k dispozícii terasu a malú záhradu s orientáciou do súkromia vnútrobloku obytného komplexu. Terasa a záhrada sú v lokálnych klimatických podmienkach veľmi intenzívne využívané časti bytu. V rámci komplexu majú majitelia k dispozícii spoločný bazén a spoločnú pobytovú záhradu.

Interiér je zariadený jednoducho a funkčne s dôrazom na lokálnu atmosféru. Výber materiálov, farieb, tvarov interiérových prvkov a doplnkov odkazuje na lokálne tradície. Požité sú drevené prvky, ratanové prvky, textílie v prirodzených farbách.

Dispozícia obsahuje dve spálne s kúpeľňami, pracovňu a obytný priestor. Samostatná pracovňa umožňuje klientom dlhší pobyt mimo trvalého bydliska a prácu na diaľku. Zároveň sa môže využívať ako hosťovská izba.
Obytný priestor je otvorený a priestranný, prepojený s terasou a záhradou. Červeno zelená farebná schéma je inšpirovaná prírodným okolím a lokálnymi tradičnými prvkami v architektúre a dizajne. Pohodlné sedenie a stolovanie na terase aj interiéri odzrkadľuje lokálny životný štýl. Domáci obyvatelia často intenzívne využívajú terasy ako hlavný obytný priestor.
Osvetlenie obytného priestoru sa podriaďuje času kedy sa jednotlivé izby využívajú. Kúpeľne sú nasvietené povzbudzujúcim svetlom dennej teploty, spálne a obytný priestor sú nasvietené teplým oddychovým svetlom a príručné večerné lampy majú nízku intenzitu svetla a veľkú teplotu zodpovedajúcu použitiu v neskorých večerných hodinách.

Naše služby zahŕňali výber nehnuteľnosti podľa požiadaviek a možností klienta. Obhliadky a porovnania vybraných možností. Návrh spôsobu užívania a zariadenie priestorov na mieru až po nasťahovanie.